PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476578}
6,9 6 342
oceny
6,9 10 1 6342
Dla Ciebie i Ognia
powrót do forum filmu Dla Ciebie i Ognia

intrygujacy, 7

ocenił(a) film na 7

na początku miałam wyłączyć bo razila mnie strasznie amatorska gra aktorska...ale potem zaakceptowałam ten fakt i skupilam sie na fabule. Były ciekawe momenty w tym filmie...polecam

ocenił(a) film na 9
florencja88

Widzę że niedawno oglądałaś film. Nurtuje mnie pytanie- o co chodziło z poruszaniem rąk u Ani w nocy, gdy spała? To miało jakiś głębszy sens? Wyglądało to, jakby umywała ręce. Z góry dzięki za odpowiedź ; )

ocenił(a) film na 7
Kravz

też tak to odebrałam :)

ocenił(a) film na 8
Kravz

Mnie się to skojarzyło z lady Macbeth lub Piłatem.

ocenił(a) film na 9
duzami

Rzeczywiście analogia jest, ciekawe spostrzeżenie.

ocenił(a) film na 8
Kravz

W czasie ostatniej rozmowy Adama z Januszem, ten ostatni powiedział: "ZTwojego punktu widzenia, Ania była niewinna, z mojego - nawet nie zadał byś tego pytania"

ocenił(a) film na 7
duzami

Możesz to rozwinąć? Nie rozumiem, jaką masz koncepcję na powiązanie gestu z tym zdaniem.

ocenił(a) film na 8
bajaderka24

Nie posiadam jakiejś szczególnie błyskotliwej koncepcji, jednak twórcy filmu mieli chyba powód, żeby pokazać powyższą czynność. Skojarzenie z lady M. i Piłatem jest oczywiste. Chodzi o symboliczne "obmycie rąk", czyli niechęć do brania odpowiedzialności za swoje czyny. U lady było to podszyte dręczącymi wyrzutami sumienia, u Piłata górę wziął strach przed tłumem i władzą zwierzchnią. I on i ona powiązani byli w różny sposób ze zbrodnią.
Ania być może podświadomie zdawała sobie sobie sprawę z czynów Adama i nie chciała mieć z nimi nic wspólnego. A może jeszcze inaczej, może właśnie była zaplątana w sprawę, może była współwinna? Przecież Janusz miał nieograniczone możliwości manipulowania czasem, alternatywną rzeczywistością, stanem "przedpiekla"?
Nie wiem, możemy się tylko domyślać, bo jesteśmy przypisani tylko oczom Adama, postrzegamy świat z jego punktu widzenia. Jednak Ania "umywa ręce" prawie każdej nocy, i nawet tego nie pamięta, czy tak zupełnie bez powodu?

ocenił(a) film na 8
duzami

Z punktu widzenia Janusza to pytanie jest zbędne, bo siła jego działania jest wszechpotężna, Dla niego nie ma barier ograniczających realizowanie w dosłownym tego słowa znaczeniu, szatańskich planów. Ania to tylko pionek w grze z Adamem o jego duszę.

ocenił(a) film na 7
duzami

Dzięki :) Film oceniam jako średni, ale muszę przyznać, że dał mi sporo do myślenia.

florencja88

Jesteś niesamowicie piękna kobieta Florencja. Zapraszam do znajomych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones