Rozdano nagrody na Festiwalu Sundance.
Michał Englert został wyróżniony za zdjęcia do filmu
"Nieulotne".
Grand Prix oraz nagroda publiczności trafiły do twórców filmu
"Fruitvale".
Obraz
"Blood Brother" również odniósł podwójne zwycięstwo, zbierając analogiczne nagrody w konkursie dla filmów dokumentalnych.
Najlepszymi reżyserami zostali
Jill Soloway (fabuła) i
Zachary Heinzerling (dokument).
Ceremonię wręczenia nagród prowadził
Joseph Gordon-Levitt, który pokazał w tym roku na Sundance swój reżyserski debiut
"Don Jon's Addiction".
Oto lista laureatów:
GRAND PRIX (FABUŁA) "Fruitvale", reż.
Ryan Coogler GRAND PRIX (DOKUMENT) "Blood Brother", reż.
Steve Hoover REŻYSERIA (FABUŁA) Jill Soloway (
"Afternoon Delight")
REŻYSERIA (DOKUMENT) Zachary Heinzerling (
"Cutie and the Boxer")
SCENARIUSZ Lake Bell (
"In a World...")
MONTAŻ (DOKUMENT) Matthew Hamachek (
"Gideon's Army")
ZDJĘCIA (FABUŁA) Bradford Young (
"Ain't Them Bodies Saints",
"Mother of George")
ZDJĘCIA (DOKUMENT) Richard Rowley (
"Dirty Wars")
SPECJALNA NAGRODA ZA DŹWIĘK (FABUŁA) "Upstream Color", reż.
Shane Carruth SPECJALNA NAGRODA AKTORSKA Miles Teller i
Shailene Woodley (
"The Spectacular Now")
DOKUMENT - WYRÓŻNIENIA "American Promise", reż.
Joe Brewster,
Michèle Stephenson "Inequality for All", reż.
Jacob Kornbluth NAGRODA PUBLICZNOŚCI (FABUŁA) "Fruitvale", reż.
Ryan Coogler NAGRODA PUBLICZNOŚCI (DOKUMENT) "Blood Brother", reż.
Steve Hoover NAGRODA PUBLICZNOŚCI (FABUŁA - KONKURS MIĘDZYNARODOWY) "Metro Manila" (Wielka Brytania, Filipiny), reż.
Sean Ellis NAGRODA PUBLICZNOŚCI (DOKUMENT - KONKURS MIĘDZYNARODOWY) "El Midan" (Egipt), reż.
Jehane Noujaim NAGRODA PUBLICZNOŚCI - BEST OF NEXT "This is Martin Bonner", reż.
Chad Hartigan GRAND PRIX (FABUŁA - KONKURS MIĘDZYNARODOWY) "Jiseul" (Korea Południowa), reż.
Meul O REŻYSERIA (FABUŁA - KONKURS MIĘDZYNARODOWY) Sebastián Silva (
"Crystal Fairy", Chile)
SCENARIUSZ (KONKURS MIĘDZYNARODOWY) Barmak Akram (
"Wajma", Afganistan)
WYRÓŻNIENIE (KONKURS MIĘDZYNARODOWY) "Circles" (Serbia, Niemcy, Francja, Chorwacja, Słowenia), reż.
Srdan Golubovic GRAND PRIX (DOKUMENT - KONKURS MIĘDZYNARODOWY) "A River Changes Course" (Kambodża), reż.
Kalyanee Mam REŻYSERIA (DOKUMENT - KONKURS MIĘDZYNARODOWY) Tinatin Gurchiani (
"The Machine Which Makes Everything Disappear", Gruzja, Niemcy)
MONTAŻ (DOKUMENT - KONKURS MIĘDZYNARODOWY) "The Summit" (Irlandia, Wielka Brytania), reż.
Nick Ryan ZDJĘCIA (FABUŁA - KONKURS MIĘDZYNARODOWY) Michał Englert (
"Nieulotne", Polska)
ZDJĘCIA (DOKUMENT - KONKURS MIĘDZYNARODOWY) "Who is Dayani Cristal?" (Wielka Brytania), reż.
Marc Silver NAGRODA SPECJALNA (KONKURS MIĘDZYNARODOWY) "Pussy Riot - A Punk Prayer" (Rosja, Wielka Brytania), reż.
Mike Lerner,
Maxim Pozdorovkin